You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Pieskovačka mobilná - Separátor / Recyklátor abraziva CONTRACOR VAC-5 / Recyklácia abraziva

  • Kód produktu: CONTRACOR VAC-5
  • Dostupnosť: dostupné

8640,00 € 8880,00 € Bez DPH: 7200,00 €

  • Vakuový zber a čistenie abraziva
  • Kompatibilita s tryskacími stroji Contracor 200l.
  • Výkon až 4 tony za hodinu

 Separátor abraziva- Vakuový systém VAC-5 je súbor zariadení, ktoré slúžia k opätovnému získavaniu tryskacieho média. Opätovné používanie abrazivnych materiálov šetria prevádzkové náklady a tryskanie je efektivne a ekonomické. Zariadenie umožňuje zrecyklovať až 4 tony za hodinu a to aj pri vzdialenosti 10 metrov. Navzdory vysokému výkonu je zariadenie kompaktné a vďaka svojej malej veľkosti ponúka velmi vysokou flexibilitu.

Ako systém pracuje:

Použitý tryskací materiál je cez násypku alebo hadicu nasáváný do kaskádového separátora umiestneného na tryskacej jednotce. V separátore sú oddelené jemné a hrubé nečistoty od tryskacieho média. Abrazívne médium prepadáva zpäť do tryskacej jednotky a jemné nečistoty sú zachytávané pomocou filtrov vo vnútri odsávania - vákuu. Hrubé nečistoty sa zhromažďujú v šuflíku vo vnútry separátora a je možné po vypnutí zariadenia vybrať a vysypať.

čo systém VAC-5 obsahuje:

vac-5

Výkonné odsávanie - vakuum

Ide o klúčovú súčásť systému, ktorá vytvára podtlak v celom vedení a to od nasávacej trysky až po ventilátor. Vákuum je vybavené filtračnými vložkami, ktoré sú vybavené oklepom (automatickým pulzným čištením). Součásťou je mimo iného aj el. ovládaný panel, zásobník pre jemné častice, dvierka pre kontrolu znečištenia filtrov a to všetko inštalované na pojazdnom podstavci.

Kaskádový odlučovač - separátor

Slúži pre oddelenie jemných a hrubých nečistôt od abrazivneho materiálu. Abrazivny materiál po nasatí a oddelení nečistôt, prepadáva zpät do tryskacieho kotla. Kaskádový separátor je možné instalovať na jednotky Contracor typu 200 RC a RCS.

Nasávacia tryska (násypka/ hadica)

Tryskacie médium je možné nasávať pomocou hudice (podobne ako u vysávača) alebo je možné doplňovať do násypky umístenej väčšinou v zemi vo vnútri boxu. Součásťou sú odsávacie odolné hadice Gitterost.

 

Součásťou nie je tryskacia jednotka!

 

Zariadenie môže byť použité v kombinácii s automatickým podlahovým hrabicovým dopravníkom.

 

Výhody zariadenia VAC-5

  • Zariadenie môže byť využíváné pre stacionárne tryskánie vo vnútri boxu ale tiež pre mobilné tryskánie (pomocou odsávácej hubice)
  • Výkon až 4 tony za hodinu
  • Možné využiť tryskacie média - balotina, korund, karbid kremíka ale tiež ocelová drť
  • Nízká spotreba elektrickej energie

 

Aby prevádzka tryskacích zariazení bola čo najekonomickejšia, je žiadouce tryskacím procesom znečistené abrazivo vyčistiť a znovu pri pieskování použiť. Značná úspora provádzkových nákladov za nákup nového abrazivného materiálu čoskoro vykompenzuje nadobúdaciu cenu recyklačného zariadenia.

Systémem recyklace abraziva VAC-5 je možné doplniť do tryskacích hál, ktorých provádzka sa stane flexibilnejšou a rozhodne finančne výhodnejšou.

 

Systém recykláce abraziva VAC-5 sa skladá:

vakuova-saci-jednotka-vac-5

Elektricky poháňáná vakuová sacia jednotka s integrovaným, vysoko výkonným filtrom s pulzným čištením (oklepom).

zasobnik-separator-vac-5

Zásobník so separátorom abraziva pre automatické doplňovanie pieskovacieho stroja (je možné namontovať priamo na tryskací zariadenie Contracor o objeme 200 litrov).

saci-hubice-vac-5

Násypka a odolná odsávacia hadice. Násypku je možné inštalovať priamo do podlahy, alebo môže byť volne umiestěná na podlahe v pieskovacej hale.

 

Ako systém VAC-5 funguje:

Vakuová sacia jednotka nasaje použité abrazivo cez zásobník abraziva (separátor), v ktorom sa oddelia všetky hrubé nečistoty a prach od abrazivného materiálu. Vyčistené abrazivo spadne späť do tryskacieho stroja a môže byť okamžite znovu použité. Systém VAC-5 vyčistí až 4 tony abrazivného materiálu za hodinu vo vzdálenosti až 10 metrov od tryskacieho stroja.

Hlavné charakteristiky tryskacieho stroja Contractor VAC-5 sú uvedené nižšie:
 
Výkon, tony/hod* 4,0
Max.veľkosť zrna oceľovými brokmi, mm** G 40 (0,30 – 0,80)
Max.dĺžka sacej hadice, m *** 10
Menovité napätie, fáza/V/Hz 3/380-420/50
Hladina akustického tlaku, dB(A) **** 72
Výkon pohonu, kW 5,5
Filtračná plocha, m2 7,5
Filtračné médium Polyester
Hmotnosť, 420 kg
 
* Výkon iných tryskacích médií sa líši v závislosti od špecifickej hmotnosti a tvaru zrna.
** Maximálna veľkosť zrna pre iné tryskacie médiá sa líši v závislosti od špecifickej hmotnosti atvar zrna.
*** Súčasťou dodávky sú 3 metre sacej hadice
**** Merané podľa ISO 3744
Žiadne súbory na stiahnutie

Štítky: Separátor abraziva CONTRACOR VAC-5, Recyklátor abraziva CONTRACOR VAC-5