You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Telefón: 0948 352 366

Obojstraný mulčovač BV BCS-180

  • Výrobca: V&B Nemecko
  • Kód produktu: BW BCS180
  • Dostupnosť: Dostupné

3600,00 € Bez DPH: 3000,00 €

Ťažký mulčovač s hydraulickým bočným posuvom pre stredné a väčšie traktory s motormi s výkonom 40 až 100 koní s 3-bodovými závesmi KAT II predná predná a zadná montáž na traktory

➤ Pre traktory s kat. II 3 bodový záves

➤ S hydraulickým bočným posuvom

➤ Do výšky trávy cca. 100 cm

➤ Pracovná šírka 160 až 220 cm

➤ Pre traktor 40-100 HP

Vrátane vývodového hriadeľa ✓

Vrátane 2 l prevodového oleja ✓

Doprava zdarma ✓


Séria mulčovačov BCS je vybavená veľmi výkonnou obojstrannou prevodovkou od známeho talianského výrobcu Comer, vďaka čomu je ideálnou voľbou pre stredné a väčšie traktory ako predný alebo zadný mulčovač. S dostupnými pracovnými šírkami až 220 cm a funkciou hydraulického bočného posuvu až do 500 mm je možné profesionálne mulčovaču BSC použiť takmer kdekoľvek. V kombinácii so správnym traktorom BCS-mulčovače predčia takmer akúkoľvek vegetáciu a stále dokážu ponúknuť vysokú efektivitu práce. Pohodlný 500 mm hydraulický systém bočného posuvu šetrí manévrovanie v úzkych zákrutách. Táto funkcia vyžaduje dvojčinný hydraulický riadiaci okruh na vašom traktore. BCS používa 12 až 20 veľkých vysokovýkonných kovaných cepových kladív (v závislosti od pracovnej šírky) - každé s hmotnosťou 1300 g a vyrobené z nástrojovej ocele - ktoré zaisťujú perfektný výsledok kosenia trávy, porastu a kríkov do priemeru 30 mm. Nové protinože vo vnútri kosačky pomáhajú ešte zvýšiť výkon, aby bolo možné mulčovať aj vysokú trávu. Výška kosenia sa nastavuje pomocou ťažkého samočistiaceho valca, aby sa zabránilo zarezaniu mulčovača do zeme na hrboľatom povrchu. Veľká voľnobežná prevodovka zn. Comer umožňuje otáčanie hriadeľa rotora po vypnutí vývodového hriadeľa, takže jeho pohyb sa neprenáša na traktor. Predná časť je vybavená bezpečnostnými klapkami, ktoré zabraňujú vymršteniu nečistôt a kameňov zo stroja.

Predné a zadné uchytenie pre vývodové hriadele 540 / 1000 ot./min

Mulčovač BV BCS využíva technológiu BV Power Efficiency Technology. Ak váš traktor podporuje rýchlosť vývodového hriadeľa 1000 ot./min okrem štandardných otáčok 540 ot./min., môžete používať aj s možnosťou vysokej rýchlosti. Stačí prehodiť dve kladky z remeňového pohonu proti sebe a môžete dosiahnuť rovnaký výkon kosenia s vyššou účinnosťou a menšou spotrebou paliva. Šetrite palivo s novou technológiou BV Power Efficiency bez dodatočných nákladov a od prvého metra. Obojstranná prevodovka zn. Comer ponúka možnosť použiť mulčovač na prednej alebo zadnej časti traktora, ak má nainštalovaný predný vývodový hriadeľ. Prevodovku Comer je možné použiť s otáčkami vývodového hriadeľa 540 a 1000 ot./min. len prepnutím hornej a dolnej kladky systému hnacieho remeňa. Kosačky BV BCS sú vybavené dvojitým 3-bodovým závesom, čo uľahčuje zmenu medzi predným alebo zadným nástavcom mulčovania. Hriadeľ rotora poháňaný vývodovým hriadeľom traktora sa otáča rýchlosťou 2150 ot./min (540) alebo 2270 ot./min. (1000) a reže materiál na minimum, aby mohol rýchlo hniť. Ťažký zadný valec zaručuje hladký výkon aj na nerovnom teréne.

BV 4-remeňový pohonný systém

Nový 4-remeňový pohonný systém BV so 17 mm širokými hnacími remeňmi a zosilnenými kladkami zaručuje takmer 100% rýchlosť prenosu sily s prakticky 0% preklzávaním remeňa aj pre tieto veľké kosačky. Nový kryt remeňa BV vám umožní skontrolovať správne napnutie remeňa v priebehu niekoľkých sekúnd bez toho, aby ste museli kryt remeňa sňať.

Vďaka tomu je servis a údržba oveľa jednoduchšia ako predtým. Všetky mulčovače BCS majú ľahko prístupnú nehrdzavejúcu oceľ. Mazacie hlavice pre jednoduchú údržbu a výškovo nastaviteľné lyžiny a oporná noha na skladovanie. Vývodový hriadeľ je súčasťou príslušenstva pre všetky cepové mulčovače BCS. Krátky a jednoduchý servisný plán v používateľskej príručke vám pomôže pri údržbe a servise. Kompletne zostavený stroj pripravený na použitie sa dodáva v masívnom drevennom boxe.

Guličkové ložisko SKF

Rovnako ako všetky ostatné mulčovače BV, aj séria BCS má elektronicky vyvážený hriadeľ noža, ktorý je poháňaný štyrmi 17 mm širokými remeňmi. Ťažká voľnobežná prevodovka Comer beží v olejovom kúpeli, takže priložený prevodový olej je potrebné doplniť ešte pred prvým uvedením stroja do prevádzky. Pod masívnym oceľovým puzdrom s hrúbkou 4 alebo 6 mm sa nachádza masívny laserový vyvážený hriadeľ noža s 12 až 20 vysokovýkonnými kalenými a galvanizovanými nožmi v tvare kladiva, každý s hmotnosťou 1300 g. Nože sú vyrobené z kalenej ocele a je možné ich jednotlivo vymeniť a prebrúsiť. Hriadeľ rotora poháňaný vývodovým hriadeľom s guľôčkovými ložiskami SKF sa otáča rýchlosťou 2150 ot./min (540) alebo 2270 ot./min. (1000) a reže materiál na minimum, takže môže rýchlo hniť. Ťažký valec v zadnej časti kosačky zaručuje hladký výkon aj na nerovnom teréne.

BV BCS - vlastnosti série

✅ obojstranná prevodovka COMER vyrobená spoločnosťou COMER Italy pre pripojenie vývodového hriadeľa 540/1000 ot./min pre predné a zadné uloženie

✅ 1300 g kované cepové kladivá

✅ Hriadeľ rotora uložený v guľôčkovom ložisku SKF

✅ Technológia BV Power Efficiency Technology pre otáčky vývodového hriadeľa 540 alebo 1000 ot./min.

✅ Povlak DACROMET pre všetky vonkajšie skrutky a matice

✅nerezové maznice

✅ vymeniteľné protinože pre lepšie drvenie materiálu

✅ 50 cm hydraulický systém bočného posuvu

✅ jednoduché testovanie napnutia remeňa

✅ 4-remeňový pohonný systém


Žiadne súbory na stiahnutie

Štítky: obojstranne mulcovace 40-90 hp, deleks, geo g 200, obojstrany mulcovac geo ag 200