You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Telefón: 0948 352 366

PIESKOVAČKY TORBO - BEZPRAŠNÉ MOKRÉ TRYSKANIE

PIESKOVAČKY TORBO - BEZPRAŠNÉ MOKRÉ TRYSKANIE

Výhody
Prednosťou torbo® prístrojov:
Zníženie prašnosti o 95%
Mobilnosť - nezávislosť na prípojoch energieVeľmi široká oblasť použitia (interiér, exteriér; tvrdé, bežné aj mäkké povrchy)
Ekonomickosť prevádzky
Možnosť pridávania inhibítora na tryskanie oceľových konštrukcií
Sprísnenie hygienických predpisov sa dá očakávať aj u nás. Kto má torbo® už dnes, je o krok vpred!
 
Všeobecný popis
Zmes piesku s vodou je unášaná proti otryskávanej ploche prúdom stlačeného vzduchu.Abrazívny účinok je dosiahnutý kinetickou energiou prúdiacej zmesi.Rýchlosť zrna piesku pri výkone kompresora 10 m3/min a tlaku 7 bar je cca 300 m/s. Prístroje sú riadené jednosmerným prúdom 12 V a ovládané pneumaticky. Prístroje sú vybavené piestovým čerpadlom so sacou výškou 6 m. Pri všetkých prístrojoch je konštantne nastavené zloženie tryskacej zmesi v pomere 80:20 (piesok: voda). Potrebné množstvo zmesi je regulované dávkovacím ventilom. Označenie (0,6-8) udáva množstvo zmesi v litroch za minútu.V prípade, že je potrebné znížiť abrazívnosť tryskacej zmesi, je možné otvoriť dávkovací ventil prídavnej vody. Potom je k ľubovoľne zvolenému množstvu zmesi automaticky prisávaných ďalších 0,6-8 l/min.vody, a tým je možné docieliť zmeny pomeru piesok: voda v zmesi až na 10:90.
 
Prednosti torbo® prístrojov
Proti suchému pieskovaniu znižuje torbo® systém prašnosť až o 95%, odpadá zaťaženie okolia a pracovníkov prašnými emisiami.Nenáročnosť na tryskacie médium (ľubovoľné abrazivo, ťažšie ako voda, v nesušenom stave, zrnitosti 0 - 2 mm) znižuje prevádzkové náklady (úspora energie na sušenie), je možné ho použiť niekoľkokrát a nie je nutné ho chrániť pred poveternosťou.Ďalej sa oproti suchému pieskovaniu znižuje spotreba piesku (priemer 5 kg/m2).Systém pracuje s minimálnou spotrebou vody (0,8-8 l/min.).Voľbou pracovného tlaku (1-8 bar), možnosťou voliť dávkovanie zmesi (0,8-8 l/min. prípadne 0,3-3 l/min.), možnosťou zvýšiť podiel vody v tryskacej zmesi, voľbou vhodného abrazíva, použitím odporúčanýchpriemerov tryskacích hadíc a trysiek a prípadnou aplikáciou inhibítora korózie je možné využiť široký okruh možností, ktoré torbo® tryskače poskytujú.Pri budovaní stabilného pracoviska v priemyselných závodoch je nezanedbateľné, že odpadá nutnosť inštalácie drahého vzduchotechnického zariadenia.V opravárenských podnikoch znamená použitie torbo® tryskača vysoké úspory za nákup odstraňovača starých náterov a jeho drahú likvidáciu.torbo® je mobilný.
 
Rozmery (max. 1.490x1.260x750 mm) a váhou (max. 330 kg) nepresahuje napr. stavebnú miešačku, takže je možné ho transportovať na prívese za osobným automobilom.Podľa výkonu kompresora je možné použiť tryskacie hadice dlhé až 200 m. Výrazne sa znižuje náročnosť na pracovné a ochranné pomôcky.Pri práci s torbo® tryskačom postačí používať ochranný štít na tvár, respirátor a kvalitné chrániče sluchu.
Akcia
-2%
Pieskovačka mobilná - TORBO SoftLine - mokré pieskovanie Pieskovačka mobilná - TORBO SoftLine - mokré pieskovanie

Pieskovačka mobilná - TORBO SoftLine - mokré pieskovanie

    The SoftLine Malý, ale wow! Táto k..

11640,00 € 11880,00 € Bez DPH: 9700,00 €

Pieskovačka mobilná - TORBO M & L - mokré pieskovanie

The AllRounder torbo M & L The torbo wet sandblasting ..

Pieskovačka mobilná - TORBO XL-XLS - mokré pieskovanie

THE Giants XL-XLS series When more is needed! The devi..

Pieskovačka mobilná - TORBO Car - mokré pieskovanie

torbo Car All-in-One Mobile performance in a class of its..

Zobrazené 1 až 4 z 4 (1 stránok)