You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Telefón: 0948 352 366

skrutkový kompresor ATLAS COPCO GA55, GA55+, GA75, GA75+, GA90

  • Výrobca: ATLAS COPCO Belgicko
  • Kód produktu: GA55, GA55+, GA75, GA75+, GA90
  • Dostupnosť: dostupné


Dostupné možnosti


ATLAS COPCO GA55, GA55+, GA75, GA75+, GA90

tlak 7,5 – 8,5 – 10 – 13 bar

 

Stacionárny, vzduchom chladený, jednostupňový, skrutkový kompresor so vstrekovaním oleja. Kompresor je poháňaný vzduchom chladeným 3 fázovým IE4 Super Premium Efficiency elektrickým motorom.

Skrutkový element je spojený s elektromotorom priamo cez prírubu. Toto patentované riešenie nepotrebuje spojku, predné ložisko elektromotora je mazané chladeným olejom z kompresora, zadné ložisko je naplnené trvalou mazacou náplňou. Kompresor je zabudovaný v odhlučnenej karosérii.

Verzia Full-Feature

Zákazník má možnosť zvoliť verziu FF, kedy je kompresor naviac vybavený kondenzačným sušičom stlačeného vzduchu zabudovaným v spoločnej odhlučnenej karosérii s kompresorom  a je vybavený plavákovým odvádzačom kondenzátu. Integrovaný sušič znižuje max. tlak kompresora o maximálne 0,21 bar.

 Súčasťou agregátu je:
• skrutkový element so vstrekovaním oleja, ktorého súčasťou sú

  asymetrické skrutkové rotory patentované firmou Atlas Copco
• odlučovač oleja zo vzduchu s odlučovacou vložkou, ktorý slúži zároveň

  ako olejová nádrž
• chladič oleja a filter oleja s termostatickým obtokovým ventilom
• poistný ventil a ventil minimálneho tlaku, so spätným ventilom
• suchý filter vzduchu na sanie (99,9% účinnosť, pevné častice
max. 3mm) 
• radiálny chladiaci ventilátor poháňaný vlastným elektromotorom
• dochladzovač vzduchu s automatickým odvádzačom kondenzátu

Regulácia kompresora: dvojstupňová (zaťažené-odľahčené) s následným vypnutím.
 

Ovládací panel: riadiaci elektronický regulátor Elektronikon ® Touch:

Dotykový ovládač vám poskytuje intuitívny ľahko použiteľný ovládač s dotykovou obrazovkou so vstavaným 4G pripojením. Ovládač Elektronikon® Touch navyše ponúka širokú škálu ovládacích a monitorovacích funkcií, ktoré vám umožňujú zvýšiť účinnosť a spoľahlivosť vášho kompresora vďaka mnohým zabudovaným pokročilým riadiacim algoritmom.

Hybridné ložisko

Nová generácia GA+ obsahuje najmodernejšie hnacie ústrojenstvo s jedinečnými hybridnými ložiskami. Tieto ložiská sú vyrobené z oceľových krúžkov a keramických guľôčok z nitridu kremíka. Prečo na tom záleží? Pretože zaisťuje nižšie teploty ložísk a znížené opotrebenie spôsobené vibráciami a znečistením. Najdôležitejšie je, že tieto ložiská predlžujú životnosť hnacieho ústrojenstva o 33 %. Ložiská sú tiež namazané na celú životnosť, aby sa ďalej znížili servisné náklady.

 

Nadrozmerné chladiče

GA55+-75+ prichádza s nadmerne veľkými chladičmi, ktoré zvyšujú spoľahlivosť a účinnosť kompresora. Zvýšená chladiaca kapacita vedie k nižším teplotám oleja, čo má za následok dlhšiu životnosť oleja a tým aj vyššiu spoľahlivosť. Okrem toho nižšie teploty oleja vedú k nižšiemu prenosu oleja.

 

Smart teplotný riadiaci systém

Toto je revolučný systém Smart Temperature Control System. Nahrádza tradičný mechanický termostat a výrazne zvyšuje spoľahlivosť a účinnosť kompresora. Inteligentný algoritmus v ovládači Elektronikon® Touch vypočítava optimálnu teplotu vstrekovania oleja na základe viacerých parametrov – vrátane okolitej teploty, tlaku, zaťaženia a vlhkosti. Regulátor nepretržite komunikuje s pokročilým ventilom STC, aby sa dosiahla ideálna teplota. Táto optimalizácia v reálnom čase zaisťuje maximálnu účinnosť kompresie a zároveň eliminuje riziko kondenzácie, aby sa hnacie ústrojenstvo udržalo v bezchybnom stave, čím sa zabezpečí spoľahlivá prevádzka.

Smart bezztrátový odtok

Smart bezstratový odtok vody na GA 55+-75+ s automatickým odstránením kondenzátu bez straty vzduchu, automatickým čistením a detekciou potenciálnych problémov.

 

SMARTLINK

Pomocou mobilnej aplikácie Smartlink je stav inštalácie stlačeného vzduchu monitorovaný a servis je naplánovaný dopredu, čím sa zabezpečí maximálna doba prevádzky. Keďže Smartlink analyzuje aj energetickú náročnosť inštalácie, dosahuje sa maximálna účinnosť, čo pomáha šetriť účet za energiu. Stručne povedané, stav stroja, efektívnosť a následné služby sú poskytované v užívateľsky príjemnom rozhraní kdekoľvek (mobilná aplikácia) a kedykoľvek (upozornenia v reálnom čase), čo poskytuje pokoj, aj keď nie ste na mieste.

Napojenie elektromotora: 3 fázy, cez štartér hviezda-trojuholník.

Princíp fungovania:

 

 

 

 

 

 

 

 

          

Žiadne súbory na stiahnutie

Štítky: skrutkový kompresor Atlas Copco GA 90+-160 VSD