You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Kompresor skrutkový s frekvenčným meničom COMPRAG DV15 15kW, 2,3 m3/min, 8bar


4437,00 € Bez DPH: 4437,00 €

Dostupné možnosti


Skrutkové kompresory série DV

Skrutkové kompresory D-Serie šírka priamy pohon 1:1 a výkon frekvenčného riadenia
až 2,3 m 3 /min

technické údaje

Model DV-15  
Výkon pohonu (kW) 15  
Pracovný tlak (bar) 8/10  
Max. kapacita* (m 3 /min) 2,3 - 2,1  
Menovité napätie (fáza/V/Hz) 3/380-420/50  
Hladina akustického tlaku** dB(A) 72  
Skrutkové spojenie 1/2"  
Dĺžka L (mm) 1190  
Šírka W (mm) 810  
Výška H (mm) 1280  
Hmotnosť (kg) 445  

* Merané podľa ISO 1217
** Merané podľa ISO 3744

Rotačné skrutkové olejom plnené kompresory série DV sa vyznačujú vysokým výkonom, spoľahlivosťou a účinnosťou. Skrutková jednotka má priame priame spojenie s motorom cez spojku a prenáša krútiaci moment bez straty, čím zvyšuje energetickú účinnosť kompresora v porovnaní s remeňovým alebo ozubeným pohonom.

Vlastnosti

Kompresory radu Comprag DV sú izolované proti hluku a vibráciám a môžu byť inštalované v akýchkoľvek priemyselných priestoroch v tesnej blízkosti spotrebiteľa. To eliminuje potrebu inštalovať nákladnú zvukovú izoláciu a viesť dlhé vedenia stlačeného vzduchu, čím sa znižujú tlakové straty a zvyšuje sa účinnosť systému.

  • Priamy pohon jeden na jedného. Veľká veľkosť skrutkovej jednotky a nízka rýchlosť otáčania rotorov predlžujú životnosť a znižujú vibrácie a hluk pozadia.
  • Účinný a tichý odstredivý ventilátor chladenia chladiča. Odstredivé ventilátory udržujú konštantný tlak v celom priemere prietoku vzduchu. Tepelná vodivosť pri použití radiálnych ventilátorov je väčšia ako pri použití axiálnych ventilátorov.
  • Komponenty kompresora sú spojené pomocou kovového potrubia alebo flexibilných kovových hadíc. Tento spôsob montáže je spoľahlivejší a odolnejší ako použitie gumových hadíc.
  • Funkcia okamžitej regulácie tlaku zaisťuje bezpečnosť v riadiacom systéme počas spúšťania kompresora.
  • Jednoduchý prístup k hlavným modulom kompresora pre servis.

Riadenie frekvencie série DV

Požiadavka závodu na stlačený vzduch sa počas dňa mení – od nulového dopytu po špičkový dopyt.

Bežné skrutkové kompresory nie sú schopné prepínať medzi prevádzkovými režimami podľa aktuálnej potreby závodu na stlačený vzduch. V dôsledku neustáleho prepínania medzi režimami nakladania/vykladania alebo chodu kompresorov naprázdno spotrebúvajú konvenčné skrutkové kompresory pri prevádzke neustále veľké množstvo elektrickej energie.

Séria kompresorov Comprag DV s reguláciou frekvencie bola vytvorená pre ekonomickú prevádzku kompresora tam, kde sú rôzne požiadavky.

Kompresory DV sú vybavené frekvenčným meničom pre plynulé riadenie výkonu kompresora podľa aktuálnej potreby stlačeného vzduchu. Dodávajú zariadeniu potrebné množstvo stlačeného vzduchu v danom okamihu a pri konštantnom nastavenom tlaku, pričom spotrebujú len toľko elektrickej energie, koľko je na stlačený vzduch dopyt. Tento režim prevádzky šetrí čo najviac energie.

Kompresory Comprag s reguláciou frekvencie umožňujú 25% úsporu spotreby elektrickej energie.

Mechanizmus kompresora s reguláciou frekvencie:

Zmena potreby stlačeného vzduchu zahŕňa zmenu tlaku v systéme stlačeného vzduchu závodu. Tlakový snímač inštalovaný v kompresore spôsobí zmenu tlaku v systéme pomocou zodpovedajúceho signálu odoslaného do regulátora kompresora. Prostredníctvom frekvenčného meniča regulátor nastavuje otáčky elektromotora tak, aby zodpovedali požadovanému výkonu kompresora. Týmto spôsobom sa tlak v systéme stlačeného vzduchu zariadenia udržiava na konštantnej hodnote.

Frekvenčný menič znamená, že rozbeh kompresora je spojený s veľmi nízkymi rozbehovými prúdmi. To má pozitívny vplyv na životnosť elektromotora a elektriky.

Profesionálny ovládač
Regulátor v-Log riadi chod kompresora v automatickom režime a zároveň poskytuje užívateľovi potrebné informácie o pracovnom tlaku, teplote zmesi vzduch-olej, dobe prevádzky kompresora a pod.
Spoľahlivý elektromotor
Kompresory radu DV sú osadené kvalitnými elektromotormi s vysokým koeficientom účinnosti a ložiskami svetovej triedy od popredných výrobcov. Motory nie sú preťažené, ale majú výkonovú rezervu a ochranu vinutia proti prehriatiu.
Skrutkovací uzáver
Skrutkový blok má moderný a energeticky efektívny dizajn rotora. Keď sa dvojica skrutiek otáča, olej pod nadmerným tlakom vytvára tenký olejový film medzi rotujúcimi telesami. To zaisťuje bezkontaktné otáčanie a s tým spojenú dlhú životnosť.
Ovládací ventil
Regulačné ventily z vlastnej výroby: minimálna tlaková strata a vylepšená regulácia doby odľahčenia.
Žiadne súbory na stiahnutie

Štítky: Kompresor skrutkový s frekvenčným meničom COMPRAG D11 11kW, 1, 5 m3/min, 8bar