You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Štiepkovač pre traktor V-102 Professionálny s hydraulikou do 23 cm

  • Kód produktu: V-102
  • Dostupnosť: dostupné

4740,00 € Bez DPH: 3950,00 €

                                                          

Profesionálny traktorový štiepkovač - systém štiepkovača poháňaný vývodovým hriadeľom na profesionálne a rýchle spracovanie dreva s priemerom do 23 cm. Vhodné pre stredné a veľké traktory s 50 až 120 hp a trojbodovým závesom Kat II. Je vysoko výkonný štiepkovač s hydraulickými vstupnými valcami s pokročilými funkciami.


 

 

Applikácia:

 
Štiepkovač ponúka najlepší výkon pri výkone motora traktora od 70 do 90 koní. Drevené vetvy sú vtiahnuté do drviča dreva pomocou hydraulického systému traktora, ktorý poháňa 2 protiľahlé podávacie valce, ktoré vťahujú drevo do štiepkovača. Ponúka rýchle a ľahké ovládanie. Dva prísuvné valce sú namontované s guľkovými ložiskami na každej strane, takže obidva valce sú pevne vedené a nemôžu sa nakláňať v žiadnom smere. Veľká bezpečnostná konzola ovláda hydraulické funkcie (VSTUP - VYPNUTIE - ZASTAVENIE) podávacích valcov, takže takmer všetky zaseknutia dreva je možné ľahko vyriešiť pomocou spiatočky.

Technológia:

Rýchlosť vstupného valca je plynule nastaviteľná pre ľahké prispôsobenie výkonu štiepkovača priemeru a druhu dreva. Menší priemer môže byť štiepkovačom  vtiahnutý a spracovaný rýchlejšie ako väčší alebo tvrdší priemer štiepkovača. Špeciálne pre väčšie traktory s hydraulickým tlakovým systémom viac ako 200 bar /2 000 mpa je vybavený druhým tlakovým ventilom vo vstupnom tlakovom potrubí, takže nastavenie rýchlosti vstupného valca je možné doladiť aj pri pripojení k veľkému traktoru. traktory.
 

Štyri 32 cm dlhé nože vyrobené z kalenej nástrojovej ocele sú namontované na 30 mm širokom a 197 kg ťažkom rotore štiepkovača. Drevo do priemeru 23 cm možno štiepať na kúsky veľkosti 1 až 5 cm. Dodatočne namontované krídla na rotore vytvárajú potrebné prúdenie vzduchu potrebné na vedenie aj zložitého materiálu cez štiepkovač. Vo vnútri masívneho krytu rotora sú namontované ďalšie vymeniteľné rozdeľovače vetiev, ktoré účinne skartujú aj malé vetvy. Výška výstupného zásobníka je 240 cm, dá sa otočiť o 230 ° a je schopná odhodiť štiepku až do vzdialenosti 12 metrov. Prívesy, kontajnery a veľké vrecia sa dajú ľahko plniť. Voliteľne je k dispozícii rozšírenie výstupného zásobníka o 50 cm od 240 cm do 290 cm, aby bolo možné ľahko naplniť aj veľké prívesy za nákladné vozidlá. Má kapacitu až 15 m3 /h drevnej štiepky za hodinu.


 

Najnovšími vlastnosťami štiepkovača sú ľahko otvárateľné servisné dvierka pod spodným vstupným valčekom, aby bolo možné ľahko odstrániť úlomky a drevené časti a ľahko vykonať údržbu pohyblivých častí. Kompletne prepracovaný štiepkovač dreva ponúka tiež bezproblémový prístup k podávacím valcom, kde teraz nájdete aj nastaviteľný protinôž. Musia sa uvoľniť iba 2 skrutky, aby sa horný vstupný valec spolu s jeho masívnym montážnym rámom nadvihol a rýchlo a efektívne sa opravili podávacie valce. Nový sklopný a extrémne široký vstupný žľab 112 cm je možné ovládať pomocou novej bezpečnostnej lišty zo všetkých strán stroja. Na prepravu štiepkovača môže veľký vstupný žľab ľahko zložiť iba jedna osoba a dá sa zaistiť bez použitia náradia. Odstránením iba jednej skrutky získate prístup k rotoru a nožom štiepkovača, takže údržba je otázkou niekoľkých minút. Mimoriadne ťažký kotúč s hmotnosťou 197 kg vytvára so svojimi špeciálnymi dizajnovými krídlami veľmi silné prúdenie vzduchu, takže uviaznutý materiál vo vnútri štiepkovača je prakticky nemožný. Pretože sa hydraulické valce môžu okamžite otáčať dozadu, zablokovaný materiál vo vstupnom žľabe sa dá zo štiepkovača vytiahnuť behom niekoľkých sekúnd.
 

 
Sa dodáva s vývodovým hriadeľom s trecou spojkou pre dokonalý a bezpečný prenos sily z traktora.
Vyhovujú všetkým bezpečnostným predpisom a sú testované CE podľa smernice o strojoch 2006/42 /EC.
 
 
Techniké Dáta  
roymery (LxWxH) pri práci 250x155x240cm
roymery (LxWxH) transport 220x128x240cm
celková hmotnosť 710kg
3-bodový záves Kat II
Rýchlosť hriadeľa; v smere hodinových ručičiek; RPM 540 /750 /1000 ot/min
najlepší výkon 1000 rpm
prepojovací hriadeľ v dodávke 1000mm
ohrana hriadeľa trecia spojka
systém pohonu priamy pohon
dĺžka hydraulických potrubí od spodného ramena 1100mm
doporučený výkon traktora 50-120hp
najlepší výkon 70-90hp
   
priemer rotora 935mm
šírka rotora 30mm
hmotnosť rotora 197kg
počet nožov 4 + 1
nože rotora 32x10x1.7cm
counter knife 27x9.5x0.9cm
rozsah nastavenia protinoža 0 - 10mm
predná časť otvoru zásobníka 112 x 74cm
zadný koniec otvoru zásobníka 28 x 23.5cm
odporúčaný priemer drevín < 23cm
nastaviteľná veľkosť drevnej štiepky 1 – 5cm
posúvnz systém hydraulický dopredu /dozadu
   
násypka vypúšťacieho plynu max. výška od zeme 240 cm
uhol natočenia zásobníka 230°
pevnosť materiálu krytu 8 - 10mm
   
povrchová úprava práškové lakovanie; zelená žltá
kovová prepravka (DxVxŠ) 228x128x126cm

 

Žiadne súbory na stiahnutie

Štítky: v-102, stiepkovac pre traktor v-102 pro, stiepkovace stiepacky frezy ci